Мой кабинет
Каталог работодателей
  • Аудит
  • 0 вакансий
  • Бухгалтерия
  • 0 вакансий
  • Финансовая служба
  • 0 вакансий
  • Экономисты
  • 0 вакансий
Рекомендуем книгу
Фінансова санація і антикризове управління підприємством

У навчальному посібнику, підготовленому відповідно до робочих навчальних програм навчальних курсів “Фінансова санація і банкрутство підприємств” та ”Антикризове управління фінансамипідприємств”, розкрито сутність фінансової санації підприємств,порядок її здійснення, принципи антикризового управлінняпідприємствами, завдання санаційного аудиту і контролінгу, охарактеризовано фінансові джерела санації підприємства, розглянуто економіко-правові аспекти санації та банкрутства підприємств тощо.

5 способів працювати краще, а не більше

Звичка багато працювати може бути дуже вкорінена. Іноді дуже важко «відключитися» від роботи в кінці дня або не думати про роботу на вихідних. Набагато легше «провалитися» у постійну роботу, ніж навчитись працювати ефективно і впорядкувати час таким чином, щоб вистачало і на себе. Пропонуємо декілька методів боротьби з цією проблемою.

1. Більше перерв. У книжці «Сім навичок високоефективних людей» Стівен Кові розповідає історію про лісоруба, чия пилка з часом затупляється, але він все ж продовжує рубати дерева. Якби він зупинився, загострив свою пилку і повернувся до роботи, він би зекономив час та мав би більшу ефективність в довготривалій перспективі. Кові пише: “Загострення пилки символізує збереження та збільшення найважливішого активу, який ви маєте - себе. Це означає мати збалансовану програму самозбереження в 4 сферах вашого життя: фізична, соціально-емоційна, ментальна та духовна.”

В середньому наш мозок може концентруватися протягом лише 90 хвилин підряд і потребує мінімум 20 хвилин для відпочинку. Невеличкі перерви протягом дня дозволяють освіжити думки і перезавантажити їх.

Також можна використовувати «помідорну» техніку: встановіть таймер на 25 хвилин, і коли вони пройдуть, зробіть коротеньку перерву.

Якщо ви дійсно обмежені у часі, намагайтесь перемикатися між різними типами задач, щоб дати відпочити своєму мозку. Це як у спорті: коли ви тренуєте свої руки, ви даєте відпочити своїм ногам, і навпаки. Отже, коли ви працюєте над важкою задачею, в перервах виконуйте прості справи: наприклад, відповідайте на листи.

2. Короткий сон. Дослідження показали, що навіть короткий перепочинок зі сном дозволяє покращити когнітивні функції мозку, креативне мислення та пам‘ять. Фактично, сон дозволяє мозку обробити отриману інформацію і запам‘ятати нові знання.

Коли щось запам‘ятовується вперше, ці дані можуть легко забутися, особливо якщо мозок в цей період часу обробляє багато інформації. Сон дозволяє «запакувати» спогади в кору головного мозку, тобто в постійне місце збереження інформації.

І, звісно, сон буде корисним не лише для запам‘ятовування нової інформації, але й для уникнення перегорання на роботі. Взагалі, вчені дійшли висновку, що людина «запрограмована» на сон двічі на день: довгий сон уночі та короткий – протягом дня. Саме тому більшість людей відчуває сонливість після обіду.

3. Зміна картинки. Деніел Гоулман, автор декількох бізнес-бестселерів, впевнений, що проведення часу на природі дозволяє переналаштувати нашу увагу та дозволяє відпочити мозку.

Один з експериментів, про які він пише, показує, що рівень уваги, який потрібен для навігації в місті, досить високий, тому навіть прогулянка не дозволяє достатньо розслабити мозок. Місто сповнене різноманітних стимулів, які захоплюють нашу увагу і вимагають «прямого включення» (наприклад, щоб не попасти під машину). А коли ми проводимо час на природі, це дозволяє мозку повністю розслабитися, а нам - сфокусуватися на більш довгий час. До того ж, ще одне дослідження показало: у студентів, які навчаються на природі, а не в аудиторіях, мотивація до навчання вища.

4. Зміна місця. Якщо у вас є можливість працювати у різних місцях, то варто час від часу міняти локацію. При цьому дуже корисно скласти детальний список справ (якщо якісь задачі дуже великі – їх треба розбити на менші шматки), і у кожній локації виконувати певну кількість пунктів. У цьому випадку зміна місця дозволяє мозку перепочити, трошки порухатись, зробити перерву.

5. Перша справа зранку – перевірка пошти. Багато хто каже не робити цього, але насправді це дуже корисно. Наприклад, якщо частина вашої команди працює віддалено, то варто до початку нового робочого дня впевнитись, що ви всі – «на одній сторінці».

Також якщо у вашій сфері бізнесу за ніч можуть відбутись певні події, корисно перевіряти пошту одразу зранку – щоб нова інформація допомогла вам прийняти рішення чи швидко змінити свої плани відповідно до того, що сталось.

Источник: innovations.com.ua

подписаться на рассылку

Календарь событий


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Опрос

Что вы учитываете при выборе Компании?

LinkedIn Facebook Twitter