Мой кабинет
Каталог работодателей
  • Аудит
  • 0 вакансий
  • Бухгалтерия
  • 0 вакансий
  • Финансовая служба
  • 0 вакансий
  • Экономисты
  • 0 вакансий
Рекомендуем книгу
Фінансова санація і антикризове управління підприємством

У навчальному посібнику, підготовленому відповідно до робочих навчальних програм навчальних курсів “Фінансова санація і банкрутство підприємств” та ”Антикризове управління фінансамипідприємств”, розкрито сутність фінансової санації підприємств,порядок її здійснення, принципи антикризового управлінняпідприємствами, завдання санаційного аудиту і контролінгу, охарактеризовано фінансові джерела санації підприємства, розглянуто економіко-правові аспекти санації та банкрутства підприємств тощо.

Читайте у журналі «Заработная плата» № 1/2015


Справляння та перерахунок ПДФО

Журналом «Заработная плата» спільно з Міністерством доходів і зборів України було проведено пряму телефонну лінію на тему «Справляння та перерахунок ПДФО». Запитання надходили як за телефоном, так і на електронну пошту. Відповідав на запитання заступник директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб — начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України НАУМОВ Сергій Михайлович.

 

Заповнення звітності з ЄСВ
Журналом «Заработная плата» спільно з Пенсійним фондом України було проведено пряму телефонну лінію на тему «Заповнення звітності з ЄСВ». Запитання надходили як за телефоном, так і на електронну пошту. Відповідала на запитання заступник директора департаменту персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Пенсійного фонду України БОРШОВСЬКА Валентина Петрівна.

 

Актуальні і сезонні теми у січні — це перенесення робочих днів і оплата праці у вихідні та святкові. Цим «подіям» присвячено дві статті

 

Правила перенесення робочих днів
У зв’язку з перенесенням на підприємстві робочих днів з’явилося багато вільного часу для відпочинку та святкування. З іншого боку — перенесення додало роботи яккадровій службі, так і бухгалтерії. Зі статті можна дізнатися, як правильно організувати та контролювати перенесення робочих днів, коли, хто і за яких умов має відпрацьовувати в разі хвороби, відпустки тощо.

Якщо працівник з'явився на роботу нетверезому стані або ж зелений змій «укусив» його в робочий час, то це може послужити приводом не тільки для відсторонення його від роботи на деякий час, але і для звільнення. Про особливості звільнення такого працівника читайте у статті «Поява працівника в нетверезому стані: дії роботодавця».

 

Знову про оплату за роботу у вихідний
Питання оплати за роботу у вихідний неодноразово розглядалися на сторінках нашого журналу (№ 12/2013, № 1/2014, № 10/2014). І якщо розглядати лише «стандартні» приклади, вважаючи, що всі працівники сумлінно ходять на роботу п'ять днів на тиждень, то можна було б вважати її вичерпаною. Але працівники чомусь люблять ускладнювати життя бухгалтерам: то хворіють, то у відпустку ходять, прогулюють роботу. За таких умов місячну норму робочого часу вони відпрацьовують неповністю. А якщо такі працівники працюють потім у вихідні дні, чи мають вони право на подвійну оплату? Відповідь на це запитання і можна знайти у статті. Варто додати, що матеріал ексклюзивний – про це і в такому ракурсі не писав жоден інший журнал.

Все нове – це добре забуте старе. Крім податкової реформи, до нового у законодавстві віднесемо новий порядок проведення інвентаризації, який діє з 01.01.2015 р. Його ми розглядаємо через призму резерву відпусток. Тут можна акцентувати увагу на тому, що за новими правилами, податок на прибуток визначатиметься тепер за правила бухобліку, в т.ч. з урахуванням резерву на оплату відпусток. Відповідно, це тепер не формальність, як до цього можна було часом відноситися раніше, а необхідність.
Зазвичай резерв майбутніх витрат на оплату відпусток інвентаризується разом з усіма активами та зобов’язаннями підприємства в кінці календарного року перед складанням річної бухгалтерської звітності. Але створювати резерв слід починати вже в січні. Як розрахувати розмір резерву відпусток? Як його коригувати та відображати у фінансовій звітності? Саме час про це можна дізнатися із статті «Резерв на оплату відпусток і нове Положення про інвентаризацію»

 

Індексація грошових доходів
У статті йдеться про порядок проведення індексації доходів громадян у січні 2015 р. Поки що індексацію доходів не відміняли, тому у статті можна знайти готові індекси для індексації зарплати, приклад нарахування індексації і традиційно відповіді на запитання, на які «немає відповіді» у Порядку № 1078:
Індексація зарплати в разі переведення працівника на 0,5 окладу зі збільшенням зарплати
Індексація середньої зарплати мобілізованих працівників

 

Організація і оплата несистематично виконуваних робіт
У даній статті у формі запитань-відповідей ми розглядаємо не таку вже й унікальну ситуацію, особливо на тлі кризи, що розгорнулася, коли доводиться на чому економити, в т .ч. на кількості працівників, але ніяк не на їх обов'язки. Хоча мова і йде про не дуже поширених професіях, тим не менш, ви дізнаєтеся, в якому напрямку рухатися, якщо зіткнетеся з схожою ситуацією. Дуже актуальна ситуація саме на зараз — коли ніби-то криза

 

Добровільне медичне страхування
Альтернативою обов’язкового медичного страхування працівників, яке досі не запроваджене в нашій країні, могло бибути добровільне медичне страхування. Воно здійснюєтьсябільшою мірою за рахунок фізособи або роботодавця. Стримуєйого поширення податкове навантаження на роботодавця. Стаття готувалася на основі законодавства станом на грудень, до внесення змін. Зміни цього питання, схоже не торкнулися, тому стаття залишається актуальною. Навіть якщо зміни цю тему якось і зачепили, то для порівняння стаття також буде актуальною.

Детальніше на сайті zpl.com.ua

подписаться на рассылку

Календарь событий


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Опрос

Что вы учитываете при выборе Компании?

LinkedIn Facebook Twitter